خانه اخبار

شبکه 5G چگونه جهان را تغییر خواهد داد؟

نظرات مشتریان
ما همکاری بیش از سه سال را داریم، پشتیبانی از Aleka Technology بسیار قابل اعتماد است. من با آنها برای محصولات 4G و 5G همکاری خواهم کرد.

—— مارک هاردین

من محصولات MIFI را از این شرکت دوست دارم. و به دنبال محصولات جدید است.

—— ترور جیمز

چت IM آنلاین در حال حاضر
شرکت اخبار
شبکه 5G چگونه جهان را تغییر خواهد داد؟
img.alt

مسابقه جهانی در حال توسعه 5G، نسل پنجم از شبکه تلفن همراه است. در حالی که 5G به دنبال قدم های 4G و 3G خواهد بود، دانشمندان این بار بیشتر هیجان زده هستند. آنها می گویند 5G متفاوت خواهد بود - بسیار متفاوت است.

اگر فکر میکنید "عالی است، پایان برنامههای من خاموش شدن، ضرب المثل ویدیو و نشانه بارگذاری ابدی است"، پس شما درست است - اما این فقط بخشی از داستان است.

پروفسور رحیم تفاضلی، سرپرستی در مرکز نوآوری 5G در دانشگاه سرلی، که 5 میلیارد پوند بودجه دولتی انگلیس را برعهده دارد، می گوید: «5G یک تغییر عمده و هماهنگ با طیف رادیویی خواهد بود.

این بدان معنی است که فرصت برای شهرهای هوشمند درست شده، جراحی از راه دور، ماشین های بدون راننده و "اینترنت چیزها".

بنابراین، چطور بهتر این شبکه 5G مشترک، سریع و همه جانبه را درک کنید؟ به نظر می رسد که اصطلاح "هماهنگ سازی طیف رادیویی" کلیدی است.

سرآشپز سریع: داده ها از طریق امواج رادیویی منتقل می شوند. امواج رادیویی از فرکانس های مختلف به باند یا محدوده تقسیم می شوند.

هر گروه برای نوع دیگری از ارتباطات - مانند سیگنال های ناوبری هوایی و دریایی، پخش تلویزیونی و داده های تلفن همراه ذخیره می شود. استفاده از این باند فرکانس توسط اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) تنظیم شده است.

در حال حاضر، طیف فرکانس رادیویی کمی فتنه است. همانطور که فن آوری های جدید توسعه یافته است، فرکانس هایی که برای آنها استفاده می شود، به شکاف های آن فشرده شده است.

این مشکلاتی را با سرعت اتصال و قابلیت اطمینان ایجاد کرده است.

بنابراین، برای راه اندازی 5G، ITU به طور کامل بخش هایی از شبکه رادیویی را که برای انتقال داده ها استفاده می شود، بازسازی می کند، در حالی که ارتباطات از قبل موجود، از جمله 4G و 3G، برای ادامه کار، امکان پذیر است.

100 بار سریعتر

5G نیز سریعتر اجرا خواهد شد، خیلی سریعتر.

پروفسور تفاضلی اکنون معتقد است که میتواند یک اتصال داده بی سیم را با 800 گیگابایت در ثانیه پربار کند - که 100 برابر سریعتر از تست 5G فعلی است.

هنگامی که سامسونگ در سال 2013 اعلام کرد 5G را با سرعت 1 گیگابیت در ثانیه آزمایش می کند، روزنامه نگاران با هیجان زده گزارش دادند که یک فیلم با کیفیت بالا می تواند در کمتر از نیم دقیقه دانلود شود.

سرعت 800 گیگابیت در ثانیه می تواند به دانلود 33 فیلم HD - در یک ثانیه معادل است.

ظرفیت 5G نیز باید گسترده باشد.

سارا مازور، رئیس تحقیقات اریکسون، یکی از شرکت های پیشرو در توسعه 5G، می گوید: "شبکه نیاز به مقابله با افزایش تقاضا برای ارتباطات دارد."

تا سال 2020 فکر می کنم که 50 تا 100 میلیارد دستگاه به اینترنت متصل خواهند شد. بنابراین، اتصالاتی که بر روی باند فرکانس های مختلف اجرا می شوند، برای مقابله با تقاضا ایجاد می شوند.

افزایش ظرفیت یک شبکه کمی شبیه گسترش یک تونل جاده ای است.

اگر خطوط بیشتری اضافه کنید اتومبیل های بیشتری می توانند از آن عبور کنند. و سفارش دادن آن را کارآمد تر می کند: برخی خطوط برای راه دور، خطوط دیگر برای ترافیک محلی.

افزایش بزرگی در دستگاه های متصل شده به دلیل رونق در اشیای بی جان با استفاده از شبکه 5G - شناخته شده به عنوان اینترنت از همه چیز است.

فقط محصولاتی نظیر کنترل از راه دور کنترل گرمای شما و یا یخچال اسطوره ای که شما را به شیر بیشتری سفارش می دهند، نخواهند بود، قطار می تواند به شما بگوید که صندلی ها در حالی که در ایستگاه هستند آزاد هستند.

پروفسور طفازوللی توضیح می دهد که دستگاه ها قادر خواهند بود به طور پویا بین چه میزان از سه پهنای باند تعیین شده که هنوز استفاده می شوند را از آنها استفاده کنند تا از هرگونه فرکانس جلوگیری شود.

خانم مازور می افزاید: "تنها زمانی که این فرکانس ها تنظیم و ایجاد می شوند، می توانند محصول توسعه را آغاز کنند."

هدف این است که اولین باند فرکانس در سال 2020 استفاده شود، و دو نفر دیگر نیز به زودی دنبال خواهند شد.

یکی دیگر از ویژگی های تعریف شده، مهم است، 5G نباید شکست.

سارا مازور می گوید: "این قابلیت اطمینان را دارد که شما در حال حاضر اتصالات فیبر را دریافت می کنید."

پیشرفت در فن آوری آنتن وعده پایان دادن به قطع ناگهانی اتصال داده ها را می دهد.

این برای ایمنی ضروری است. شرکت هایی از جمله Huawei چین در حال حاضر در مورد استفاده از 5G صحبت می کنند تا اتومبیل های بدون راننده با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و زیرساخت های آنها انتقال یابد.

تکنولوژی مانند حمل و نقل هوشمند و جراحی از راه دور، جایی که یک انسان از راه دور یک روبات را برای انجام عملیات پیچیده کار می کند، به تأخیر کمتر نیز وابسته است.

تعطیلات به وقفه زمانی بین یک عمل و یک پاسخ اشاره دارد.

اریکسون پیش بینی می کند که تاخیر 5G در حدود یک میلی ثانیه باشد - غیر قابل درک به یک انسان و حدود 50 برابر سریعتر از 4G است.

برای مثال، اگر برای پزشکان به تجهیزات لازم برای انجام عمل جراحی در بیماران در ساختمان های مختلف مراجعه شود، این مهم خواهد بود.

شبکه آزمایشی 5G

پس چقدر هزینه خواهد شد؟ اریکسون و هوآوی می گویند آنها هنوز نمی دانند.

تا زمانی که فاز توسعه محصول شروع شود، خیلی زود است که بگوییم.

اما این کار آنها را متوقف نمی کند که مایل باشند تحقیقات خود را به بازار تحمیل کنند.

در کره جنوبی، که بر روی 4G کار می کرد، سامسونگ امیدوار است تا یک شبکه 5G آزمایشگاهی موقت را برای بازی های المپیک زمستانی 2018 راه اندازی کند.

Huawei در حال رقابت برای اجرای یک نسخه برای جام جهانی 2018 در مسکو نیست.

علی رغم رقابت ظاهری و مبلغ زیادی که هر یک در سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه سرمایه گذاری می کنند، داستان بزرگتر این است که آنها برای ارائه 5G همکاری می کنند. و این به نوبه خود راه را برای فن آوری های بالقوه بی نظیر جدید می سازد.

پروفسور طفازوللی اظهار داشت: "این تا زمانی است که 6G به حدود 2040 می رسد."

میخانه زمان : 2017-11-06 15:26:36 >> لیست اخبار
اطلاعات تماس
Shenzhen Aleka Wireless Technology Co., Ltd

تماس با شخص: Ms. Susie Liu

تلفن: 86--13418594868

فکس: 86-7555-2663-2636

ارسال درخواست خود را به طور مستقیم به ما (0 / 3000)